Pomysł stworzenia Domu Polsko-Ukraińskiego zrodził się z dobrych myśli i wspaniałego projektu Stowarzyszenia „Nadzieja Rodzinie”. Naszym wspólnym wysiłkiem planujemy zbudować tu prawdziwe centrum spotkań i pomocy Ukraińcom uciekającym przed wojną, a także w miarę naszych możliwości pomóc tym Polakom, którym z różnych okoliczności trudno odnaleźć się w społeczeństwie.

Już 18 listopada odbyło się oficjalne, uroczyste otwarcie Domu Polsko-Ukraińskiego. W tym dniu dołączyli do nas prezydent miasta Kielce Bogdan Wenta oraz pełnomocnik Prezydenta do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy Katarzyna Perdzyńska-Zarzeczny, a także Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Renata Janik, wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, kielecki radny Arkadiusz Ślipikowski, senator Krzysztof Słoń, poseł Piotr Wawrzyk oraz biskup kielecki Jan Piotrowski.

Jeśli szukasz pracy, możesz skontaktować się z Domem Polsko-Ukraińskim. W ramach projektu „Równać szanse” możemy zaoferować udział w stażach na różnych obszarach rynku pracy. Na stronie podane są główne numery telefonów i adresy, z którymi należy się skontaktować, jeśli dopiero co przyjechałeś do Polski i Kielc. Stowarzyszenie prowadzi także Kluby Młodzieżowe Wolna Strefa, gdzie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 8 do 19 lat. Będą tam mogli znaleźć przyjaciół i zaangażować się w różne ciekawe aktywności. Czekają na nich także przyjaźni pedagodzy otwarci na rozmowę.

Zobacz więcej na stronach: