W Polsko-Ukraińskim Domu we wtorek odbyło się psychologiczne zajęcia arteterapeutyczne, podczas których uczestnicy odbyli unikalną podróż do swojego własnego świata osobistego, odkrywając dwie istotne postacie – „Ja rzeczywiste” i „Ja idealne”.
Po raz pierwszy uczestnicy wyrażali swoje prawdziwe uczucia, rozmawiali o rzeczywistości i wyzwaniach, jakie przeżywają na co dzień. Za pomocą rozmowy i pisemnych ćwiczeń formułowali swoje rzeczywiste Ja, odzwierciedlające ich obecne stanowisko i relacje z otaczającym światem.
Po zastanowieniach i wewnętrznej analizie uczestnicy przeszli do malowania. Każdy z nich używał farb i innych materiałów, aby przenieść swoje obrazy na płótno. Ten proces nie tylko pozwolił wyrazić wewnętrzne uczucia, ale także wywołał dyskusje i wymianę wrażeń.
 
Zajęcia arteterapeutyczne stały się istotnym narzędziem samowyrażania i rozwoju, przyczyniając się do wzrostu osobistego uczestników i zbliżenia ich do własnej esencji emocjonalnej.
 
P.S. Na moich zajęciach wspólnie zgłębimy i zrozumiemy aspekty waszego życia, które was martwią. Poprzez dialog, refleksję i techniki kreatywne otworzymy nowe horyzonty zrozumienia waszej osobowości. Bez względu na to, czy doświadczacie stresu, niepokoju, czy po prostu pragniecie poprawić jakość swojego życia – moje zajęcia są otwarte dla wszystkich. To miejsce, gdzie możecie swobodnie dzielić się swoimi myślami i emocjami.